2019rugpjūčio25

2018 vasario 22 Parašė  S.Kanišauskas

Rajono krepšinio pirmenybių nugalėtojai- PPVG legendos

Praėjusį sekmadienį „Pieno žvaigždžių“ arenoje sužaistos paskutinės dvejos rajono vyrų krepšinio čempionato rungtynės. Pirmiausia į aikštelę išbėgo mažojo finalo dalyvės – Ustukių ir Krinčino krepšininkų ekipos. Ričardo Sakalausko vedami ustukiečiai buvo kur kas ryžtingiau nusiteikę bronziniam finišui ir savo pranašumą įrodė 17 taškų persvara 91:74 (27:17, 26:18, 23:28, 15:11). Tuo tarpu „PPVG legendų“ ir Valakėlių komandų kova dėl čempionų taurės buvo permaininga ir intriguojanti. Trečiajame kėlinyje buvusiems Petro Vileišio gimnazijos auklėtiniams varžovų krepšys tarsi „užsirišo“ – jie pelnė tik 6 taškus. Valakėlių krepšininkai, per trečią ketvirtį savo sąskaitą papildę 15 taškų, prieš lemiamą rungtynių atkarpą turėjo 6 taškų pranašumą: 44:38. Jiems geriau sekėsi ir ketvirto kėlinio pradžioje. Įpusėjus paskutiniam susitikimo ketvirčiui „PPVG legendos“ tartum įgyjo antrą kvėpavimą, o du iš eilės be atsako pelnyti tritaškiai atkūrė intrigą. Iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms švieslentėje degė taikus rezultatas 53:53. Buvę gimnazistai iš savo rankų nebepaleido laimės paukštės ir šventė pergalę 58:55 (17:17, 15:12, 6:15, 20:11).

Paskutinėmis sekundėmis Valakėlių krepšininkai dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau Martyno Bindzos tolimas metimas nepasiekė tikslo.

    Ant „Pieno žvaigždžių“ arenos parketo išsirikiavus čempionams ir antrą bei trečią vietą užėmusioms komandoms, sveikinimo žodžius tarė Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas ir Pasvalio sporto mokyklos direktorė Eugenija Butrimienė. Jie pasidžiaugė, kad kovoje dėl 2018 metų rajono krepšinio čempionų taurės susitiko vienas kito verti varžovai, tad į areną susirinkę krepšinio sirgaliai išvydo intriguojančią kovą, kurios atomazga paaiškėjo tik rungtynių pabaigoje. Sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Otilijus Titas paskelbė geriausių finalinio ketverto žaidėjų pavardes. Specialius prizus pelnė Tautvydas Valantonis („PPVG legendos“), Donatas Petronis (Valakėliai), Sigitas Deksnys (Ustukiai) ir Mindaugas Kirkila (Krinčinas). Rezultatyviausiam pirmenybių žaidėjui skirtas prizas atiteko Saločių komandos garbę gynusiam Pakruojo rajono Rozalimo seniūnui Vytautui Kanišauskui. Per sezoną jis pelnė 340 taškų. Meras G. Gegužinskas čempionų taurę įteikė „PPVG legendų“ kapitonui, Sostinės krepšinio mokyklos direktoriaus pavaduotojui Arminui Vareikai. Per finalines varžybas jam teko ir žaidžiančiojo trenerio pareigos, nes komandos strategas Gediminas Žardeckas negalėjo jose dalyvauti. Aukso medaliais pasipuošė Mindaugas Anisimovas, Silvestras Golcas, Domantas llgutis, Minvydas Stuogis, Justas Sturis, Armandas Šliažas, Audrius Trybė, Dovydas Valantonis, Tautvydas Valantonis, A. Vareika. Apdovanojimus taip pat pelnė į finalines rungtynes negalėję atvykti Edgaras Jonkus, Laimis Valantonis ir Dainius Vyčas. „PPVG legendos“ pusfinalyje 98:59 sutriuškino Krinčino komandą, o ketvirtfinalyje taip pat didesnio vargo neturėjo su „Turėk bėdą“ ekipa, įveikusios ją 89:71 ir 79:65 Sidabro medaliai įteikti Donato Rutkausko vadovaujamai Valakėlių ekipai. Jos kelias į finalą buvo sunkesnis. Pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes su Pumpėnų komanda Valakėlių krepšininkai laimėjo 8 taškų persvara 71:63. Į antrąjį susitikimą neatvykus pumpėniečiams, įskaityta pergalė 20:0. D. Rutkausko kariaunai gerokai prakaituoti teko per pusfinalio rungtynes, kuriose 7 taškų persvara 72:65 nugalėjo Ustukių komandą. R. Sakalausko vadovaujamai ekipai kelią į pusfinalį atvėrė dvi pergalės ketvirtfinalyje 65:48 ir 110:70 prieš praėjusių metų rajono čempionus „Pasvalio melioracijos“ krepšininkus. Galutinė 2017–2018 metų rajono vyrų krepšinio čempionato komandų rikiuotė atrodo taip: 1. „PPVG legendos“, 2. Valakėliai, 3. Ustukiai, 4. Krinčinas, 5. „Pasvalio melioracija“, 6. Saločiai, 7. „Turėk bėdą“, 8. Pumpėnai, 9. „Savi“, 10. Girsūdai.

     Šių metų rajono krepšinio čempionų taurę iškovojusios komandos pilnas pavadinimas – „Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos legendos“. Jos vadovas G. Žardeckas sakė nežinąs, kam priskirti pavadinimo autorystę. Treneris pasidžiaugė, kad komandos idėją pasiūlė buvę gimnazistai A. Vareika ir E. Jonkus. Petro Vileišio gimnazijos garbę gynė įvairių laidų buvę jos auklėtiniai, kuriuos jungė bendras vardiklis – meilė krepšiniui. Visus „PPVG legendų“ žaidėjus, vienus ilgiau, kitus – trumpiau, krepšinio abėcėlės mokė G. Žardeckas. O komandos pavadinime esantis iš pirmo žvilgsnio pretenzingas žodis „legendos“ primena, kad visi minėti krepšininkai, atstovaudami gimnazijai, yra pelnę apdovanojimus įvairaus rango čempionatuose ir turnyruose. „Džiugino žaidėjų komandinė dvasia, ryžtas ir didelis noras toliau garsinti gimnaziją. Beje, buvusių gimnazistų yra beveik visose rajono pirmenybėse dalyvavusiose ekipose“, – pastebėjo G. Žardeckas. Dauguma „PPVG legendų“ krepšininkų gyvena ir dirba ar tęsia mokslus kituose šalies miestuose, tad į kai kurias rungtynes galėdavo atvykti tik 6–7 žaidėjai. „PPVG legendų“ komanda susibūrė prieš čempionatą. G. Žardeckas viliasi, kad tai nebuvo vienkartinis projektas. Juolab kad šiemet iškovota rajono krepšinio čempionų taurė yra tarytum moralinis įpareigojimas tęsti pradėtą darbą.Pasvalio rajono   Telefonas  (8 451)  34531  
  Mobilus  +370 647  16 645
 
  Faksas  (8 451)  34531  
  e. paštas sporto.mokykla@pasvalys.lt  
Sporto mokykla

Kviečiame apsilankyti

Pasvalio Sporto mokyklos kavinė   Pasvalio Sporto mokyklos baseinas